![]() |
|
Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - Wersja do druku +- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org) +-- Dział: Redakcja (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=61) +--- Dział: Pytanie dnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=63) +--- Wątek: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 (/showthread.php?tid=6621) |
RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - TYTUS - 07.06.2026 Konwalia2568 Cytat:Nie musimy się zgadzać ze wszystkim co robi dana osoba, ale na szacunek jednak zasługuje. Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć moja droga. Bo idąc twoim tokiem myślenia powinniśmy szanować Bandere, Hitlera, a nawet tą kurwe co sprzedaje na psach że masz przy sobie narkotyki. Bo przecież nie muszę się zgadzać ze wszystkim co robi dana osoba XD Więc nie, nie mam za grosz szacunku do pedałów i innych zjebów odcinających se wacka, to chorzy ludzie i powinni się leczyć. Gardzę nimi jak rozjechanym truchłem na asfalcie. Nie rozumiem co to w ogóle za próba normalizowania zboczenia. Słabe ogniwa należy eliminować RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - doxyou - 07.06.2026 TYTUS Zgodzę się, ale tylko częściowo. Właściwie z wiekiem przestały mi przeszkadzać wszelkie formy LGBT (może poza identyfikowaniem się jako kot, pies, czy kurwa pocisk przeciwpancerny, bo to rzeczywiście jest choroba psychiczna, albo chęć pokazania się/przynależności do jakiejś grupy), dopóki się tym nie afiszują i nie narzucają swojego światopoglądu innym. Wolność Tomku w swoim domku. Skoro ja będąc hetero nie chodzę na parady i nie wymachuję transparentem o treści "lubię cipki", to tego samego wymagam też od innych. Nie zgodzę się nigdy na adopcje dzieci, zawieranie ślubów, albo przesadne pokazywanie się publicznie przez takie osoby - resztę niech sobie robią do porzygu. RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - Konwalia2568 - 07.06.2026 (07.06.2026, 01:20)doxyou napisał(a): Brzmisz jak standardowa wyborczyni lewicy... Moje grono było raczej tradycyjne. Oprócz tej dwójki to za bardzo innych LGBT osób nie kojarzę na żywo. Tak po prostu wyszło, że akurat z nimi mi się najlepiej spędzało czas kiedyś i teraz, bo zawsze było o czym gadać. Jak ktoś sobie bardziej szkodzi niż pomaga swoim postępowaniem, to nie powinno być to dla nas obojętne. To, czy ktoś swoim działaniem wyrządza sobie większe szkody niż potencjalną poprawę, zajmują się lekarze, specjaliści co faktycznie siedzą w tym temacie i go znają z szerszej perspektywy. Warto jednak oceniać ten bilans zysków i strat na podstawie dostępnych nam badań naukowych, w których bada się wpływ i konsekwencje określonych działań na podstawie faktycznych danych, wywiadów. Nikt nie broni obalać dotychczasowych prac naukowych, weryfikując ich przebieg. Spożywanie substancji psychoaktywnych również jest formą okaleczania się, mniej lub bardziej w zależności od naszego podejścia do redukcji szkód. (07.06.2026, 23:04)TYTUS napisał(a): Konwalia2568 "Póki ktoś nie sprawia bólu i krzywdy innym ludziom to jest git" napisałam dosłownie przed cytowanym przez Ciebie fragmencie. Zbrodniarze wojenni wyrządzili obiektywną krzywdę ludziom. To nie jest kwestia odmiennego zdania. Podpierdolenie kogoś na komendzie też wyrządza szkody, łatwo zmierzalne. Twoje odczucia są subiektywne, jeśli odczuwasz krzywdę związaną z tym, że ktoś jest homo, no to już twój odbiór rzeczywistości. Ja tam wole sobie nie powiększać puli rzeczy, co to może mnie potencjalnie z równowagi wyprowadzić. Mi szczęście w życiu daje spokój, po co się przejmować pierdołami. RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - doxyou - 08.06.2026 Konwalia2568 Mieszasz kilka różnych pojęć. Narażanie swojego zdrowia na ryzyko, a samookaleczenie się to dwie różne rzeczy. Samookaleczenie z definicji dąży do uszkodzenia ciała, a celem jest przyniesienie sobie ulgi psychicznej. Jeśli chodzi o substancje (mogę mówić tylko za siebie) celem jest w 90% chęć doświadczenia przyjemności wynikającej z zazycia. Jeżeli ktoś pije/ćpa żeby przykryć cierpienie psychiczne, to powinien być zamknięty i przymusowo leczony. Sam, jak wiele razy to opowiadałem miałem po rozstaniu kilkumiesięczny epizod niedopuszczania do trzeźwości, co skończyło się poznaniem uroków zakładu psychiatrycznego w moim mieście - i bardzo dobrze, bo gdyby ktoś nie zatrzymał tej karuzeli, to prawdopodobnie już wąchałbym chryzantemy od spodu. Idąc logiką tego co mówisz, to jazdę motocyklem i jedzenie fast foodów też należałoby uznać za formę samookaleczania, bo przecież fast foody tuczą, a otyłość prowadzi do zawału - tak samo jak do zawału prowadzi zażywanie stymulantów w nadmiarze. Nie sama czynność, a cel jest tutaj istotny. RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - TYTUS - 08.06.2026 Ok, może podałem chujowe przykłady, jednak nadal nie widzę zwiazku między pedałem a szacunkiem do niego. Nie czuję też jakiejś specjalnej wrogości, niemniej profilaktycznie paliłbym nimi w piecu. RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - Bortak42 - 08.06.2026 Konwalia2568 To wyrządza szkody innym ludziom wbrew temu co mówisz i jest zaburzeniem psychicznym. Nie należy tego porównywać do spożywania substancji psychoaktywnych. Mylisz pojęcia. Transy i pedały również wyrządziły i nadal wyrządzają obiektywną krzywdę ludziom, chociaż może w inny sposób. Albo się leczyć albo samobój i nikt nie będzie płakać. Czeslawo Tak, jest to zaburzenie psychiczne. RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - Blade12 - 08.06.2026 tępic zboczencow lgbt RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - Konwalia2568 - 08.06.2026 (08.06.2026, 00:03)doxyou napisał(a): Konwalia2568 Zgadzam się, że ćpanie nie jest samookaleczaniem, pomyliłam się. Jednak stosowanie substancji psychoaktywnych jest formą autoagresji pośredniej. (08.06.2026, 12:43)Bortak42 napisał(a): Konwalia2568 Dobrze, powiedz o jaką konkretną obiektywną krzywdę Ci chodzi. Co do fragmencie o leczeniu, to myślę, że krótka wypowiedź Konrada: (10.05.2026, 00:10)Konrad Curze napisał(a): Dysforia płciowa wywołuje ogromny angst w danej osobie. HRT i zmiany środków ekspresji są formą leczenia. Na moją wiedzę większość osób trans po tranzycji jest szczęśliwsza i mały procent tegoż małego procenta populacji (osoby trans to około 1% społeczeństwa) żałuje tej decyzji. Z drugiej strony efekty conversion campów są takie, że ci ludzie mają większą szansę popełnić samobójstwo. A aktywność środowisk LGBT w sferze publicznej jest oddzielną dyskusją. jest bardziej merytoryczna od proponowanego przez Ciebie samobója. Żadna inna forma leczenia, poza wspomnianą przez Konrada nie działa. Terapia konwersyjna jest nieetyczna i nijak odnosi się do tego co wiemy o człowieku. Nie da się również tego wyleczyć przyjmowaniem większej ilości hormonów zgodnych z ciałem. Terapia hormonalna stosowana u osób trans, nie jest w stanie zmienić płci odczuwalnej. Bo gdyby tak było, to nie mielibyśmy sytuacji, gdzie osobom z przeprowadzoną tranzycją się odwidziało. Został również przeprowadzony "eksperyment" w którym wmówiono chłopcu od początku życia, że jest dziewczyną. Skutki katastrofalne. Zła diagnoza potrafi komuś spierdolić życie, dlatego pewien sceptycyzm wobec sensowności tych działań jak najbardziej rozumiem. RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - TYTUS - 09.06.2026 "Płeć odczuwalna" - kurwa...no nie! ![]() 😎 RE: Jakie jest Twoje podejście do osób LGBT? 05/04/2026 - kiertnik82 - 15.06.2026 Zgadzam się z doxyou . Póki sobie żyją i nie wpływają na życie innych to ogólnie nic do tego nie mam i mi to nie przeszkadza, natomiast jednym z ich postulatów jest adopcja dzieci, a z tym się osobiście nie zgadzam. Uważam, że takie dziecko na starcie było by skrzywdzone, w szkole by miało przejebane i ogólnie ciężko w życiu co mogłoby się odbić na jego psychice. Staram się zrozumieć potrzeby tych ludzi i że chcą oni żyć tak jak każdy inny obywatel, lecz są rzeczy ważne i ważniejsze, a w moim mniemaniu życie młodej istoty i jej prawidłowy rozwój jest w tym przypadku ważniejszy. |