![]() |
|
Czechy: coraz więcej problemów z kratomem - Wersja do druku +- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org) +-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7) +--- Dział: Wiadomości (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=8) +--- Wątek: Czechy: coraz więcej problemów z kratomem (/showthread.php?tid=6794) |
Czechy: coraz więcej problemów z kratomem - horsii - 24.06.2026 ![]() „Kratom wykryto w 17 przypadkach śmiertelnych – cztery razy zidentyfikowano go jako jedyną substancję, a jedenaście razy był używany w połączeniu, głównie z lekami i innymi substancjami psychoaktywnymi” – powiedziała. Przypominamy, że kratom i jego ekstrakt należą obecnie do nielicznych substancji psychoaktywnych o niskim ryzyku, których sprzedaż osobom dorosłym w Czechach jest dozwolona pod ścisłymi warunkami. Sprzedaż z automatów jest zabroniona. Około 170 sklepów posiada licencję. Tymczasem w kraju rocznie konsumuje się 400 ton kratomu. Wobec tego Czeski rząd zaproponował zaostrzenie przepisów dotyczących sprzedaży kratomu, w tym podniesienie minimalnego wieku zakupu z 18 do 21 lat oraz zakaz sprzedaży online. Premier Andrej Babiš (ANO) powiedział, że propozycja ta wprowadzi również podatek akcyzowy na tę substancję i przeniesie ją z obniżonej do standardowej stawki VAT. źródło: https://english.radio.cz/government-proposes-tighter-restrictions-kratom-sales-8889756a RE: Czechy: coraz więcej problemów z kratomem - TYTUS - 24.06.2026 Co te pepiczki tam za chujostwo ćpają xd Masakra |