Czat
forum dopal

Forum TOR

Już teraz zapraszamy na nasze forum w sieci TOR.
dopal67vkvim2qxc52cgp3zlmgzz5zac6ikpz536ehu7b2jed33ppryd.onion


Kopiuj adres



Powitalnia


Ostatnio: 8 godzin(y) temu

Dział dla nowych użytkowników, każdy z nich musi się tutaj wpisać!
Posty w tym dziale nie są naliczane.

5 831 Posty
841 Tematy

Nagrody za aktywność na forum


Ostatnio: 21.06.2026, 01:09

W tym miejscu możecie sprawdzić czy wygraliście w konkursie na najbardziej aktywnego użytkownika forum.

5 Posty
1 Tematy

Ogłoszenia z forum


Ostatnio: 21.06.2026, 01:40

Wiadomości, aktualności oraz inne ważne kwestie związane bezpośrednio z działaniem forum.

543 Posty
18 Tematy

Konkursy


Ostatnio: 21.06.2026, 06:06

Konkursy w których można wygrać ciekawe nagrody, a także Wasze propozycje na nowe konkursy.

1 022 Posty
8 Tematy

Pomysły i sugestie


Ostatnio: 20.06.2026, 11:37

W tym miejscu zgłaszacie swoje pomysły oraz sugestie, które pomogą usprawnić i ulepszyć nasze forum. Zgłaszanie błędów w działaniu forum itp.

2 757 Posty
160 Tematy

Wiadomości


Ostatnio: 3 godzin(y) temu

Wiadomości oraz różne nowinki ze świata Research Chemicals, a także na temat różnych używek.

10 677 Posty
1 385 Tematy

Ogólne dyskusje o RC


Ostatnio: 21.06.2026, 01:27

Dyskusja na temat odczynników do badań Research Chemicals. Wymiana doświadczeń, ciekawe przemyślenia, raporty z badań i wiele innych.

6 969 Posty
108 Tematy

Zdrowie i detoks


Ostatnio: Wczoraj, 10:08

Propozycje oraz informacje na temat odpowiedniego i odpowiedzialnego dbania o organizm. Informacje na temat szkodliwości różnych używek, porady i pytania.

6 618 Posty
203 Tematy

ABC walki z uzależnieniem


Ostatnio: 14.06.2026, 18:23

Miejsce do dzielenia się: artykułami naukowymi o tematyce uzależnień / materiałami na temat wychodzenia z nałogów / miejscami, gdzie można szukać pomocy i wsparcia w drodze do trzeźwości.

162 Posty
3 Tematy

Prawo a używki


Ostatnio: 23.05.2026, 23:00

Informacje na temat statusu prawnego używek oraz RC. Pytania dotyczące legalności, różne porady i kwestie związane z prawem.

597 Posty
20 Tematy

Bezpieczeństwo w sieci


Ostatnio: 14.06.2026, 14:46

Jak należy zadbać o bezpieczeństwo w sieci? Porady, pytania, sugestie.

1 129 Posty
51 Tematy

Bezpieczeństwo fizyczne


Ostatnio: 24.05.2026, 16:10

W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo fizyczne.

483 Posty
10 Tematy

Dyskusje na luzie


Ostatnio: 20.06.2026, 22:26

Ciekawe i luźne dyskusje związane z różnymi używkami, a także na temat Research Chemicals.

11 175 Posty
281 Tematy

Trip raporty


Ostatnio: 21.04.2026, 08:38

Wasze interesujące trip raporty, raporty z badań, ciekawe historie itp.

888 Posty
52 Tematy

Nauka i kuchnia


Ostatnio: 27.04.2026, 12:14

Przepisy użytkowników, kuchnia chemika, porady growerów, itp.

804 Posty
42 Tematy

Pytania i odpowiedzi


Ostatnio: 4 minut(y) temu

Różne pytania i odpowiedzi związane z Research Chemicals oraz używkami.

3 959 Posty
156 Tematy

Dopalacze sklepy


Ostatnio: 3 godzin(y) temu

Wymiana informacji na temat sklepów oferujących odczynniki do badań w zakresie Research Chemicals oraz innych produktów i używek. Opinie, recenzje, wymiana zdań.

3 715 Posty
125 Tematy

Gdzie teraz na zakupy


Ostatnio: 20.06.2026, 23:14

Sprawdzone sklepy internetowe w których można bez obaw dokonać zakupu RC, używek itp.

2 627 Posty
146 Tematy

Finanse


Ostatnio: 18.06.2026, 10:44

Bitcoin oraz inne kryptowaluty. Portfele w formie aplikacji, sprzętowe i inne. Ogólne porady na temat finansów.

855 Posty
43 Tematy

Nieuczciwe sklepy


Ostatnio: 21.06.2026, 03:15

Sklepy internetowe niegodne zaufania. Ostrzeżenia przed oszustami.

2 216 Posty
31 Tematy

Euforyki i empatogeny


Ostatnio: 21.06.2026, 19:55

6-APB, 5-MBPB, 2,3-MDMC, 2-Metylo-mefedron i wiele innych.
Substancje działające m.in. na wyzwalaniu i/lub zwrotnej inhibicji neuprzekaźników odpowiadających za stymulację, euforię i pobudzenie.

2 008 Posty
32 Tematy

Stymulanty


Ostatnio: Wczoraj, 07:25

4F-MPH, NEP, 2-fma i wiele innych.
Grupa substancji wpływające mocno na neuroprzekaźniki takie jak noradrenalina (NET) i dopaminę (DAT)

2 756 Posty
96 Tematy

Tabletki/Kapsułki


Ostatnio: 21.06.2026, 13:48

2CB, MDMA, MDA i wiele innych.
Produkty w których substancja czynna jest zamknięta w formie różnych tabletek lub kapsułek.

495 Posty
19 Tematy

Sole


Ostatnio: 18.06.2026, 20:16

Fake Coco, Pablo Cherry Coke, Cherry Cocolino i wiele innych.
Produkty, które powstają w wyniku połączenia ze sobą najczęściej kilku różnych substancji.

478 Posty
10 Tematy

Mieszanki ziołowe/Fake hash


Ostatnio: 07.02.2026, 08:01

Hardcore Incense, Spice Gold, Smart Shiva, Mocarz i wiele innych.
Gotowe produkty najczęściej w formie suszu, które powstały w wyniku połączenia kannabinoidów z podkładem roślinnym lub innym.

257 Posty
13 Tematy

Psychodeliki


Ostatnio: 29.05.2026, 17:47

1P-LSD, 4-AcO-DMT, 25E-NBOH, 4-EA-NBOMe, i wiele innych.
Substancje oddziaływujące na psychodeliczne receptory 5-HT(2A) oraz 5-HT(2C).

702 Posty
61 Tematy

Kannabinoidy


Ostatnio: 16.05.2026, 00:13

ADB-BUTINACA, 5F-ThGT-151, 5F-PHT-ADB, 4F-ABINACA i wiele innych.
Grupa substancji wpływające na receptory kannabinnoidowe CB1 oraz CB2.

601 Posty
61 Tematy

Opioidy/Opiaty


Ostatnio: Wczoraj, 20:25

Kodeina, Oksykodon, Morfina, Dipianon, MeOrphine i wiele innych.
Grupa substancji oddziaływująca na receptory opioidowe takie jak μ (MOR), δ (DELTA), κ (KAPPA).

934 Posty
39 Tematy

Benzodiazepiny


Ostatnio: 22.06.2026, 05:10

Etizolam, Diazepam, Flubromazepam, Klonazepam, Nitrazolam i wiele innych.
Grupa substancji oddziaływująca na kwas GABA.

1 466 Posty
52 Tematy

Dysocjanty


Ostatnio: 06.06.2026, 13:36

DCK, O-PCE, DMXE, 3-MeO-PCE, 2-FDCK, 3TFM-DCK i wiele innych.
Grupa związków oddziaływująca na receptory NMDA, z wyjątkami oddziaływania na serotoninę i dopaminę.

539 Posty
38 Tematy

Pozostałe środki


Ostatnio: 10.06.2026, 13:14

Wszystko inne!
Grupa: inhalanty, alkohole proste, alkohole złożone, laktany, poppersy, preparaty medyczne na recepte i bez / suplementy, wszystko co nie pasuje do powyższych.

2 190 Posty
121 Tematy

Pytanie dnia


Ostatnio: 3 godzin(y) temu

Codziennie nowa dawka pytań i odpowiedzi.

8 359 Posty
548 Tematy

Strefa wywiadów


Ostatnio: 19.01.2026, 00:47

Strefa, w której nasi redaktorzy przeprowadzają z userami wywiady.

85 Posty
3 Tematy

Gradobicie


Ostatnio: 06.06.2026, 23:28

Tutaj się dowiesz co o Tobie myślą inni, anonimowo

169 Posty
10 Tematy

Gazeta forum


Ostatnio: 18.06.2026, 08:58

Newsletter forumowy w jedynej takiej formie. This month in dopalacze!

245 Posty
25 Tematy

Luźne tematy


Ostatnio: 2 godzin(y) temu

Różne luźne tematy niezwiązne bezpośrednio z RC oraz używkami.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

10 842 Posty
494 Tematy

Śmietnik


Ostatnio: 09.05.2026, 20:49

Miejsce w którym ląduje spam.

374 Posty
68 Tematy
Aby wysyłać wiadomości na czacie, musisz być zalogowany i posiadać przynajmniej rangę Starszy Szeregowy.
avatar
Chociaż teraz już jest zardzewiała i brązowa
avatar
Ale nie dlatego że mi kazałaś tylko dlatego że w łóżku czeka na mnie różowa 23 letnia cipeczka
avatar
avatar
Nie powinienem się już tu pokazywac
avatar
Takie prymitywne zachowanie nie może przejdź bez echa
avatar
avatar
wracam z roboty i zachodze na kebsa po drodze ps. yebac kebap
avatar
avatar
avatar
oddawaj odznakę redaktora
avatar
Ej kurwa co ja odjebalem
avatar
Glowa mje boli
avatar
Kto był poszukiwany
avatar
avatar
szybko kej wyciągaj hajs z tapczana
avatar
ale btc pierdolnął ja pierdole
avatar
avatar
avatar
avatar
tylko zamiast jakichś kurwa wiesz napisów normalnych jakichś nozy klamek wydziaranych ma na plerach takie coś
avatar
wyobraź sobie jakiegoś takiego murzyńskiego gangstera całego wytatuowanego co nie, na klacie na brzuchu wszędzie'
avatar
avatar
moze go dalej ścigają za tę ucieczkę ze szpitala bo nie zakomunikował im efektywnie że to nie była ucieczka tylko pacjenckie samowolne nieformalne wypisanie się do domu bez wypisu
avatar
ale był nie za trzeźwy i nie za przytomny więc nie wiem ile w tym prawdy
avatar
nie wiem, coś pierdolił że mu powiedzieli ze jest poszukiwany
avatar
ej kurwiasz serio poszet siedziec? Podobno kultowa
avatar
miałem to zapisane na przyszłość jako "chemcollabo.txt"
avatar
avatar
avatar
chemcollabo alfa wchodzi reszta może się jebać wąchasz alfę i od razu mózg ci odpierdala stymulant tak mocny że nie śpisz 3 dni z rzędu serce wali jak młot oczy czerwone ale lecisz dalej budujesz plany robisz ruchy świat należy do ciebie inni biorą gówno i po godzinie już płaczą u nas alfa czyściutka kopie prosto w łeb bez litości bierzesz grubą linię i czujesz jak chemia przejmuje kontrolę zero zjazdu na początku tylko czysta moc i agresja forumowe dzieciaki narzekają na swoje słabe batche a ty siedzisz i wiesz to jest właśnie to czego potrzebujesz trzy dni bez na nogach zero snu pełna kontrola reszta może sobie brać te ich badziewia i płakać alfa pvp czysta moc w nosie nie śpię nie odpuszczam rządzę tym gównem alfa pvp stymulacja chemcollabo daje to co naprawdę kopie kurwa czwarty dzień i nawet pełen gaz zero zmęczenia mózg pracuje na najwyższych obrotach wszystko wydaje się proste inni po takiej dawce już widzą demony i wariują a ty tylko robisz swoje i śmiejesz się z nich w duchu alfa nie wybacza słabym albo dasz radę albo nie bierzesz i lecisz bo wiesz że to jest prawdziwa petarda support szybki paczka czysta zero dramatu reszta sklepów może się schować bo tu jest prawdziwa alfa wąchasz raz i już wiesz to nie jest zabawa alfa pvp alfa pvp czysta moc w nosie nie śpię rządzę kurwa mać alfa alfa jeszcze jedną linię chemcollabo reszta to chuj
avatar
matko bosko
avatar
kurwa no i postimages xd
avatar
agresja wjezdza
avatar
avatar
postimages też zdaje się mieć problemy
avatar
ibb u nas juz nie dziala
avatar
mi zablokowali konto i wyjebali ogólnie w chuj obrazków, nawet nie jakichś tematów tylko jakieś zwykłe takie obrazki niezwiązane w ogóle z RC
avatar
te kurwiszony z ibb.co/postimg chyba zablokowały hotlinking i w ogóle pododawały jakieś filtry że cięzko tu dodawać coś i zamieszczac na forum u nas Podobno kultowa
avatar
kej9 chemcolabo alfa wjezdza dawaj
avatar
avatar
Paaaaaasiuuuuu
avatar
Ja się zawijam w liście kochani
avatar
Śmieszne wacki
avatar
cos nowego musimy wymyślic smiesznego
avatar
daj spokuj,,
avatar
poraszka.......
avatar
kurwa mać no nie moze byc
avatar
tzn na kąpie ale rozjebany
avatar
avatar
a ty nie masz juz tego obrazka co miałem go w tle? xd
avatar
jebane drewniaki
avatar
avatar
tzn profilowe kurwa'
avatar
usunęli konto moje kurwa całe z jpegami bo niby łamałem regulamin xD chyba im sie kryształy od escobara nie podobały, albo memy z forum ich nie bawiły
avatar
nawet sygnature ci wyjebali
avatar
kej9 te śmiecie na ibb.co usuneł moje konto
avatar
no albo tego postimages tyle fot pokazowalo imgbb
avatar
avatar
a ok ty tez masz
avatar
Krecik pszypal masz
avatar
no wlasnie
avatar
weź mi to rpzeklej na jakis inny hostink
avatar
avatar
image under review, ensuring it meets the guidelines
avatar
ja mam zamiast jpega to napis
avatar
co ten krecik woncha kurwa
avatar
avatar
imgbb przeglonda fotki dopkuw
avatar
jak to mówił pewien słynny użytnik
avatar
będzie taka korba że asz asz
avatar
avatar
do wenflonu wlej sobie TYTUS
avatar
wlewka z soplicy aluu
avatar
No to cho
avatar
daj łyka
avatar
Wasze zdrowie
avatar
Odkryłem w lodówce 200 soplicy pigwowej Big Grin
avatar
Ale czad
avatar
zawołajcie kafarów z izby przyjęć
avatar
na to nie da się tolerki mieć
avatar
kej9 no to jak ma to pozostaje nic innego jak zwykły wpierdol
avatar
Absurdalne teksty są zabawne na ogół
avatar
konwalia ma tolerke wyjebanom na ten halowpierdol
avatar
Zdecydowanie
avatar
haloperidol jeszcze raz doktorze tyfus
avatar
Weź się rozbierz i ciuchów pilnuj
avatar
Amfa nie jest moim jedynym sposobem minimalizowania negatywnych skutków ADHD
avatar
avatar
avatar
Jeden do sikania drugi do ruchania
avatar
jembnienta ta sonia co
avatar
DarkSonia Jakimi dorzutkami? Napisałam wyraźnie, że nic dzisiaj nie wzięłam
avatar
No to tera ma dwa
avatar
ale on miał mieć powiększonego a nie nowego przyczepianego
avatar
avatar
Ponoć zaszła pomyłka i przeszczepili mu czarnego
avatar
chuler poka fjuta
avatar
Dzisiaj nie DarkSonia przez parę godzin "szorowałam twarzą po biurku" ze zmęczenia i nudy, wynikającej z treści tak bezrefleksyjnej i nudnej... do czasu rozmowy z moim znajomym. Jest absolwentem licencjatu z historii i rozmowa z nim dała mi energię do życia.
avatar
Straszne narkomany
avatar
avatar
Dobrze psze pani
avatar
naćpani w środku tygodnia, no pieknie
avatar
avatar
grzeczni tu byc i nie cisnąć sobie Big Grin
avatar
avatar
Zaparzyłem sobie płatki dzikiej róży
avatar
ja lecem na kolejny spacerek z moją bo mi pod drzwiami stoi, kurwa jebane upaly pojebało jej sie
avatar
ok nic Konwalia2568 nie przeginaj z dorzutkami kochanie :* jesteś nam poczebna na długie wieczory dyskusyjne jeszcze Big Grin
avatar
Ja ciebie tesz Big Grin
avatar
spoko Tytek... czekałam na ten film... wiesz że Cię tofam? Big Grin
avatar
avatar
jusz paczam
avatar
avatar
spoko loko nie naciskam byle do piąteczku wpadły :p
avatar
nie kurwa... na pomarańcze TYTEK... jasne że czekam na nagrodę buahaha :d w sumie to już na dwie Big Grin
avatar
strzelam że nawet Tytek polubi koni na bombie ...po lajnie swojego HEXIKA Big Grin
avatar
Czekasz na nagrodę?
avatar
chociaż zapodała bym sobie lajna mefka teraz... tak lajtowo jest i chłodniej haha Big Grin Pablo... NAJLEPSZY VENDORZE NA PLANECIE kodziki poproszę Big Grin <3
avatar
Pierdolenie dla samego pierdolenia jest popierdolone
avatar
Konwalia2568 pamiętaj że do weekendu ma byc coraz mocniej z ciepełkiem walenie stimów to nie za dobry pomysł ;p
avatar
TYTUS Jak coś wykracza poza ramy twojej świadomości to faktycznie, może być to dla ciebie popierdolone XD
avatar
porobiła się dziewuszka Big Grin + upał ... chociaż mi tam nieprzeszkadza... nikomu nie wadzi tymi wpisami ;p no chyba że Cię wkurwia? haha Big Grin
avatar
Hardkorowy przypadek
avatar
Bez kitu. Pierdoli jakby ją wysokie napiecie jebło
avatar
avatar
Uratujemy ją
avatar
Konwalia2568 znowu smmyrnełaś fetkę! przyznaj siem!!!!
avatar
Kej dawaj tu księdza
avatar
Kyrie elejson!
avatar
Epsiakos Sam śmiech nie przekreśla wartości merytorycznej, u mnie mógł oznaczać uciechę z poziomu relatywności, jaki odczuwałam podczas czytania twojej wypowiedzi
avatar
Egzorcyzmy jakie sprawie
avatar
Pomodlę się za ciebie Koniczynka
avatar
Ta jest jebnieta ostro xd
avatar
Dialog porównujący metodologię w psychologii i historii prowadzony w hiperfokusie to było wspaniałe doświadczenie, którego pozytywne efekty pomogły mi w przygotowaniu faktów dla uczynienia moich badań wartościowymi. Mój temat pracy nabrał głębszego sensu i praca nad nim przychodzi bardziej naturalnie.
avatar
avatar
Ja za chwilę zapodam sobie serek i będę obierał niebawem kurs na spanie
avatar
avatar
a temu pacjentowi prosze zrobić tor życia i podać wodę zdemoralizowaną
avatar
tak nam dopomusz buk
avatar
proszę podać haloperidol i pasy, tak nakazał ordynator
avatar
Na głowę teżPodobno kultowa
avatar
Lewatywa jest dobra na wszystko
avatar
Praktycznie codziennie dodaje poprawki i nowe treści. Idę do przodu i się cieszę. Skorzystam z każdej możliwej metody, najważniejsze jest ukończenie pracy i do tego dążę xd
avatar
za karę są pasy i haloperidol i podobne a nie takie coś
avatar
doktorze tytus to jest szpital psychiatryczny, tutaj chyba nie robimy lewatyw
avatar
horsii zdejm pasa, presja jest potrzebnaPodobno kultowa
avatar
wiem jak jest
avatar
bez presji sie nie da zmusic do czego kolwiek
avatar
skorzystasz z tajnej mocy adhd
avatar
no czyli mowie
avatar
Ja mam czas do końca września
avatar
avatar
licencjata nie piszesz
avatar
Konwalia2568 zesralas sie wstawaj
avatar
Nawet jeśli efekt jest jednostronny, to nie przeszkadza mi to. Najważniejsze, że przyłożyłam się do realizacji zadania, które sobie wyznaczyłam dla samej siebie.
avatar
A jak se pomyślę, że kolejny raz muszę żreć ten mefedron to mnie aż w chuju strzyka
avatar
Fakty są takie że szykuje się kolejny weekend bez stima
avatar
Język faktów powiadasz
avatar
DarkSonia czuje się dobrze. Przeprowadziłam dłuższą rozmowę na hiperfocusie, a jego rezultatem jest chęć wprowadzania języka faktów do moich wypowiedzi.
avatar
Bo takiej chujni to już dawno nie było
avatar
Obstrzał w chuj musi być
avatar
Co tam się dzieje że to tak słabo lata
avatar
avatar
avatar
kazdy wzial hexen
avatar
avatar
Eps gdzie nagrody, gadaj
avatar
to pierw zaczyna wlasnie pisac nad wyraz elokwentnie
avatar
to jest smieszne ze osoba z adhd jak sie wkurwia
avatar
Fajnie gdyby była możliwość edytowania komentarza, bo "mute za mute" miał kończyć całość
avatar
avatar
Konwalia2568 a ze mnie sie smialas jak pisalem elokwentnie
avatar
Doktorze Horski proszę przygotować dupsko pacjenki do lewatywy
avatar
Z niespodzianką
avatar
Za niesubordybację jest klaps na gołą dupe
avatar
Jedyny możliwy kompromis w tej sytuacji to próba zastosowania zasady wzajemności. Ja postaram się częściej pisać fakty, a mniej spekulacji. Ciebie proszę o konstruktywną i nieagresywną krytykę. Chętnie odpowiem na twoje potencjalne pytania wyjaśniające najdrażliwszych skrótów myślowych, twierdzeń itp. Jeśli nie jesteś tym zainteresowany to proponuję mute za mutei dajmy sobie mute'a nawzajem
avatar
doktorze tytus prosze jeszcze 5 mg haloperidolu im zapodać tutaj za niesubordynację
avatar
avatar
pani jest w szpitalu psychiatrycznym tutaj nie ma jakiegoś że ja nie chcę
avatar
do 19:30 az slonce zajdzie
avatar
moj jeszcze poczeka
avatar
avatar
avatar
dobrA NIc... powodzeonka tam z walką... a ja sie zbieram na zakupki bo zelzalo troche a musze z moja na siku wyjść w koncu haha
avatar
ja uwielbiam jagody... wgl spoko ze mi przypomniales se zara idem do lidla - musze kupic zapas Big Grin
avatar
bede musial matke przypilnoiwac w ten weekend
avatar
zeby sie nei odwodnic
avatar
i zapas mleka
avatar
no to se daj jagody... ja tego obalilam chyba z litra... ale nie czulam w ogole upalu po tym czary mary
avatar
ja to mam wode o neutralnym ph
avatar
serio zrób sobie jak zle znosusz temp
avatar
ale wole z jagodami
avatar
avatar
epsiak ja ost odkrylam super cos przypadkiem maślanka z truskawkami nie wiem czy lubisz... blender i jedziesz... serio zajebiscie na upal
avatar
gdize potrafilo czasami byc roznicy 35 stopni
avatar
tak samo jak skoki w nocy temperatury
avatar
a tam takie temperatury to byla calkowita normalka
avatar
serducho pamiet maratony
avatar
ja to mam niestety ryse po afganie
avatar
ty jestes stimiarz to ma swoje zalety i wady Big Grin
Najlepsi z załogi według reputacji.
horsii 49886234
Maniek 16982473
Epsiakos 18791982
Beeniepatu 21441980
wwojtuss 15231293
doxyou 1441884
Admin 2090
Najlepsi z partnerów według reputacji.
Najwyżsi użytkownicy rangą.
1.Lifeisbrutal 3222 4810 28
2.Czeslawo 1740 2042 25
3.EmStO 1095 2649 24
4.DarkSonia 1020 2612 24
5.C84S 1083 2091 24
6.SztywnyMisza 1177 1593 24
7.Lukas1985 1161 1277 24
8.Kajabuza 961 1436 23
9.Szyderca 814 1455 23
10.DrakoMalfoy 744 1482 22
11.Amanita 757 894 22
12.kurvvisko 627 1311 21
13.kej9 636 792 21
14.hidden 603 612 21
15.fiodor 580 1281 20
16.ProducentRC 592 1129 20
17.Olan 425 939 19
18.Bogdan Boner 453 845 19
19.Martin 428 724 19
20.DissoEnjoyer 461 467 19