Forum TOR
Już teraz zapraszamy na nasze forum w sieci TOR.dopal67vkvim2qxc52cgp3zlmgzz5zac6ikpz536ehu7b2jed33ppryd.onion
Kopiuj adres
Czechy: coraz więcej problemów z kratomem
24.06.2026, 19:18
![[Obrazek: image.png]](https://i.postimg.cc/mgbhbM7H/image.png)
„Kratom wykryto w 17 przypadkach śmiertelnych – cztery razy zidentyfikowano go jako jedyną substancję, a jedenaście razy był używany w połączeniu, głównie z lekami i innymi substancjami psychoaktywnymi” – powiedziała.
Przypominamy, że kratom i jego ekstrakt należą obecnie do nielicznych substancji psychoaktywnych o niskim ryzyku, których sprzedaż osobom dorosłym w Czechach jest dozwolona pod ścisłymi warunkami. Sprzedaż z automatów jest zabroniona. Około 170 sklepów posiada licencję. Tymczasem w kraju rocznie konsumuje się 400 ton kratomu.
Wobec tego Czeski rząd zaproponował zaostrzenie przepisów dotyczących sprzedaży kratomu, w tym podniesienie minimalnego wieku zakupu z 18 do 21 lat oraz zakaz sprzedaży online. Premier Andrej Babiš (ANO) powiedział, że propozycja ta wprowadzi również podatek akcyzowy na tę substancję i przeniesie ją z obniżonej do standardowej stawki VAT.
źródło: https://english.radio.cz/government-prop...s-8889756a
24.06.2026, 19:48
Co te pepiczki tam za chujostwo ćpają xd
Masakra
Masakra
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się nią dzieli.

